Vijesti

Naslovna » Wales: ‘Dekice za maženje’ uvedene za roditelje mrtvorođenih beba
dekica maženje beba

Wales: ‘Dekice za maženje’ uvedene za roditelje mrtvorođenih beba

stu 9, 2021

Velška Hitna pomoć među prvima je u državi predstavila ručno rađene tzv. ‘dekice za maženje’ koji omogućuju roditeljima mrtvorođenih beba prijevoz u bolnicu s dostojanstvom, donosi righttolife.org.uk.

Dekice za djecu rođenu 24 tjedna prerano

Pletene dekice donirala je neprofitna udruga Needles and Hooks Angels and preemies, a dizajnirani su za mrtvorođenu djecu, rođenu 24 tjedna prerano. Beba se smjesti unutar džepa koji se veže vrpcama.

Ova inicijativa stvorena je kako bi se pomoglo ožalošćenim roditeljima i da se osigura dostojanstven tretman za njihove bebe.

Voditelj projekta, Steve Magee, kaže: „Gubitak djeteta je neizmjerno težak i za roditelje i za liječnike Hitne pomoći“.

„U prošlosti, naš liječnički tim nije imao obazriv način omatanja i prijevoza mrtvorođenih beba te su morali improvizirati s opremom koju imaju.“

„Željeli smo napraviti nešto što će vožnju do bolnice učiniti manje stresnom za sve.“

„Jako smo zahvalni ekipi iz udruge koja je isplela ove jedinstvene dekice za maženje potpuno besplatno kao i Udruzi primalja Walesa na njihovoj potpori.“

Dostojanstvo i suosjećanje

Dekice za maženje će se koristiti u svim vozilima Hitne pomoći bolnice Trust.

Claire Roche, izvršna direktorica bolnice Trust za zdravstvenu njegu, kaže: „Dostojanstvo i suosjećanje su ključni za poboljšanje iskustava obitelji koje dožive tragičan gubitak svojih beba u trudnoći“.

Srećom, dekice za maženje neće biti često potrebne, ali kada budu, mogu učiniti veliku razliku za majke, očeve i cijele obitelji.“

Za roditelje je važno da znaju da su njihova djeca tretirana s najvećim poštovanjem. Naše osoblje također osjeća da bebama i njihovim roditeljima mogu pružiti njegu koja im je jako potrebna.“

Slične inicijative

Sličan program se provodi u bolnici King’s College gdje osiguravaju ležajeve za žene čije su bebe prerano rođene kako bi roditelji mogli provesti neko vrijeme sa svojom bebom prije sahrane.“

Glasnogovornica udruge Pravo na život Ujedinjenog Kraljevstva, Catherine Robinson, kaže: „Rastuća zabrinutost za ožalošćene roditelje koji su pretrpjeli gubitak nerođenog djeteta kao i fokus na dostojanstvu djeteta je znak napretka u našoj dužnosti da pružimo brigu majkama i njihovim bebama“.

„Nažalost, to je u velikoj suprotnosti sa Zakonom o pobačaju ove zemlje, koji je rezultirao s više od 200.000 pobačaja samo u 2020. Ovi džepovi za maženje pokazuju da životi svakog nerođenog djeteta i njihovih majki vrijede. Zakon o pobačaju Ujedinjenog Kraljevstva kaže da život nerođen djeteta vrijedi jedino ukoliko mi to želimo.“

Pročitaj više..